Z 10 na 100SK? Na Slovensku asi bežné.

Autor: Martin Paulďuro | 30.12.2005 o 10:40 | Karma článku: 7,39 | Prečítané:  2715x

Končí sa rok a stavebné sporiteľne sa pripomínajú. Je tu koniec roka - vložte peniaze, aby ste dostali plnú výšku štátnej prémie. A tak som poslúchol. Šok som zažil pred pokladňou banky.

Ešte pred tým sa musím priznať. Nechávam si to na posledné dva dni v roku. Idem do svojej banky, vyberiem tam peniaze, a v najbližšej pobočke danej banky vkladám peniaze, aby tam boli ešte v ten deň. A tak som to urobil aj tento rok. Všetko išlo ako každý rok, až kým som neprišiel k pokladni a chcel som vložiť peniaze. Schladenie prišlo, keď mi bolo oznámené, že za transakciu, rozumej vloženie finančných prostriedkov na účet, sa účtuje 100 Sk. Keďže som vkladal 2 x 20.000 Sk, takže v mojom prípade bol poplatok 200Sk. Padla mi sánka o dva palce nadol. Prosím? To, čo stálo ešte minulý rok 10 Sk, dnes je už 100Sk?

Zisťoval som teda, o čo ide. Takže výsledok mojich neprestávajúcich otázok je asi nasledovný. Keď prídete priamo do banky a vkladáte to v nej (v mojom prípade Slovenská Sporiteľňa a vklad do Prvej stavebnej sporiteľni), tak si banka zaúčtuje určité percentá z vkladanej sumy. Ale uznajte, 100 SK za vloženie 20.000 SK (v tomto prípade 0,5%) je podľa mňa dosť. A hlavne, keď som minulý rok zaplatil za tento úkon 1/10 tejto sumy. Pri prevode daných financií z účtu na účet je to suma podľa platného cenníka banky a je evidovaná ako každý iný prevod (teda niekde okolo 2-16 Sk). To isté je aj pri platbe cez poštovú poukážku.

Takže asi takto. Ten, čo príde "do centra", dá si tú energiu, tak bude odmenený tým, že sa mu vyrúbe najvyšší poplatok zo všetkých. Som šokovaný.

Zisťoval som, ako je to aj v iných stavebných sporiteľniach. Podobne by tomu malo byť aj pri vložení vo VÚB na Wüstenrot stavebnú sporiteľňu, percentá z vkladu. V prípade ČSOB a ČSOB Stavebnej sporiteľni by to malo byť bez poplatku. Tieto informácie som ale neoveroval v praxi.

Na budúci rok si už topánky drať nebudem a uhradím si veci z tepla svojho domova.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Hnevá ma zlý prístup zdravotníkov k pacientom

Mnohé izby budú dvojlôžkové. So samostatným sociálnym zariadením a so sprchou, vraví šéf UNB.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?